Pozsony egész területén kötelező lesz a konyhai hulladék gyűjtése januártól, ezért a szlovák főváros úgy döntött, hogy az egyes városrészekben fokozatosan vezeti be az új rendszert. Eddig hét városrész kapcsolódott be a programba, és az eredmények bíztatóak. Az átlagos részvétel családi házak esetében 91%-os, lakóházak esetében 57%-os. Minden háztartás ingyenesen kap egy 20 literes, „konyhai, biológiailag lebomló hulladék” feliratú gyűjtőedényt, 12 hónapra elegendő (150 db) komposztálható zsákot és egy tájékoztatót. Egyébként a kassai és poizsonyi bevezetéssel bezárul a kör, 2023 januárjától kivétel nélkül egész Szlovákia területén megindul a konyhai biohulladék elkülönített gyűjtése. A Ma7 kendőzetlenül ír a fentiekről beszámoló cikkében (szerző: Dunajszky Éva) a nehézségekről is.