Az utcákra került fenyők a pécsi erőmű két biomassza-tüzelésű kazánjában feldolgozva mintegy 31.500 lakás és 480 közintézmény távfűtéssel való ellátását biztosítják – közölte a Veolia-csoport tagja, a Pannon Hőerőmű Zrt. A cég közleményét a PécsMa reggeli kiadása szemlézi. Mint kiemelik, a kidobott fenyők energetikai célú hasznosítása azért jó megoldás, mert a karácsonyfák magas gyantatartalmuk miatt nem komposztálhatók. A szerkesztőség által jegyzett cikk megjegyzi, hogy a fák begyűjtését a helyi közszolgáltató, Pécsett a Dél-Kom Nkft.végzi.
A lap emeltt még egy írást, pontosabban képriportot szentelt tegnapi számában a kidobott karácsonyfáknak; a Dél-Kom Nkft. szerepét ebben is megemlítették. A cikk szól arról is, hogy pécsi, Széchenyi téri mindenki karácsonyfáját már január 6-án lebontották a Biokom Nkft. munkatársai, a rá következő napokban pedig a többi városrészi „nagy növényt” is elszállították.
