A legtöbb esetben vízkereszt napjával leszerelt karácsonyfát január végéig folyamatosan, a normál szemétszállítási napokon szállítja el a Dél-Kom a kukák mellől – SH információját tegnapi, január 3-ai kiadásában hozza a Siklósi Hírek. – Azoknál, akik nem ragaszkodnak a hagyomány szerinti január 6-i dátumhoz, a hétfői-csütörtöki vagy a keddi-pénteki napokon a kommunális hulladékkal együtt egészen január 31-ig dobják be a kukáskocsikba a száradó tűlevelűt. A fát nem kell darabolni, elég egyszerűen csak letenni a kuka mellé – zárul az írás.