Továbbra is foglalkoztatja a hazai sajtót a múlt héten keletkezett, majd eloltott fővárosi óriástűz, amelyben műanyagok, elsősorban elektronikai hulladékok égtek. (A tűzről többször beszámolt a Dél-Kom Sajtófigyelés is.) A tegnapi és a mai lapokban megjelent összefoglalók, tudósítások többsége a Fővárosi Katasztrofavédelemi Igazgatóság web-oldalának egybegyűjtött információit használja, és arra is hivatkozik. Az internetes felületen az oltás képeiből összeállított galéria és a kirendelt mobil labor által rögzített mérési adatsor is megtalálható. A lángokat a fővárosi hivatásos, a zuglói, a rózsadombi, a gyáli, a péceli és az üllői önkéntes tűzoltók közös erővel oltották el. Illusztrációink a galéria képeiből kerültek ki.