A kiskörei duzzasztómű előtt összegyűlt szemétsziget területe 17 ezer négyzetméter, vastagsága pedig a 3 métert is meghaladja.- ismertette sajtótájékoztatóján a döbbenetes adatokat Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság vezetője. Amint a szeretlekmagyarország.hu-n Morvai Márk is rögzíti: a 8000 tonnányi (!) felszíni uszadék kitermelése előreláthatólag legalább 4 hónapot vesz igénybe.
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/kozosseg/tisza-pet-kupa-kornyezetszennyezes-hulladek/