A Balkan Green Energy News frissen publikált elemzése szerint a világ hulladékának mintegy 46 százalékától fenntarthatatlan módon szabadulunk meg. Vagy hulladéklerakókban végzi, amit nem égetünk el, vagy vízbe borítjuk nagy részét – ezeket az adatokat ismerteti többek között az Index április 24-ei kiadásában. 2050-re a szilárd hulladék mennyisége eléri az évi 3,4 milliárd tonnát, amivel aligha tudunk lépést tartani, írja a szerző, -SM-. Növelni kéne az újrahasznosítás részarányát, természetesen, ezzel nagyjából mindenki tisztában van. A cikk az Eurostat adatit is ideszikráztatja, illetve a hazai helyzetről is képet ad, íme:
