Ki-ki majd eldönti maga, hogy sok-e vagy kevés, de a visszaváltási díj összege a nem újrahasználható termékek esetén Magyarországon darabonként 50 Ft lesz. Ennyivel drágul a termék, illetve ennyit lehet kapni majd egy-egy palackért, ha azt a vevő visszaviszi a vásárlás helyére. Új szabályozásokat tett közzé egyhetes véleményezésre a Technológiai és Ipari Minisztérium a múlt héten. Az egyik az egyes italcsomagolások kötelező visszaváltásárát (betétdíját) előirányzó kormányrendelet, ami felkerült a kormany.hu-ra is. Itt olvasható a már citált kulcsszám, a Don’t waste it pedig hétvégi kiadásában roppant alapos és mindenre kiterjedő, bőséges háttéranyagot közöl.