Évtizedek statisztikai trendje tört meg végre: 2020-ban, harminc év után először csökkent a műanyagok felhasználása a világban. Bár a csökkenés egyelőre kis mértékű, 2,2 százalékos, alig több, mint a statisztikai hibahatár, a jelenséget mégis örömmel üdvözölte több nemzetközi szervezet is. Az Ipsos intézet kedden nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatásában, amelyet a Természetvédelmi Világalap (WWF) megbízásából készített, a válaszadók 88 százaléka hangsúlyozta egy, a műanyagszennyezés elleni küzdelemről szóló nemzetközi egyezmény fontosságát. A 28 országban több mint 20 ezer résztvevővel végzett felmérés eredménye szerint az egyezmény 23 százalék számára „elég fontos”, 31 százalék számára „nagyon fontos”, 34 százalék számára pedig „alapvető” lenne. A hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it által szerkesztőségi cikkben közölt statisztikai adatok mellett az OECD friss jelentésének legfőbb számai is föllelhetők.