Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere Facebook-oldalán kommunikálta, hogy a főváros 41 helyszínre 150 kukát visszaszereltet a korábban eltávolított háromezerből.

A Dél-Kom Sajtófigyelő is többször szemlézett központi napilapoklat, amelyek a kukák leszerelése ellen tiltekoztak, illetve amelyek a szemétgyűjtők eltávolítása utáni helyzetet elemezték, többek között a Margit szigeten kialakult hulladék-káoszról tudósítottak. A központi napilapok természetesen címoldalon közölték a hírt, amelyet aztán ki-ki pártállása és vérmérséklete szerint kommentált. Az azonban egyértelműnek tűnik, hogy a 150 kukát a többség igencsk kevesli (a leszerelt edények 5 %-a ez csupán, alig lép túl a statisztikai hibahatáron).
A Don’t waste it a Facebook-bejegyzésnél lényegesen bővebb információt ad, többek között fölhívja a figyelmet, hogy az új kukák telepítési helyszínei megtekinthetők a Budapesti Közművek honlapján.