A vizekbe kerülő szemét 80 százaléka lassan bomló műanyag, ráadásul ezeket már vízi állatok szervezetében is kimutatták – hívja fel a figyelmet A L!fe Magazin tegnapi kiadása Parrag Zsófia cikkével. Magyarországon 2021. július 1-től be is tiltották ezeknek a műanyagoknak a használatát, ezen felül a magyar jogszabály kiterjed az egyszer használatos nejlonzacskók forgalmának korlátozására is. Az írás most arra ad tippeket, hogy hogyan tehetünk mi magunk is azért, hogy élő vizeinket ne terheljük további műanyagokkal.
https://www.life.hu/egeszseg/20220304-alternativak-az-egyszerhasznalatos-dolgok-helyett.html