Minden eddiginél több, összesen 8 darab új, fedett buszvárót helyezett ki a városban 2021-ben a BIOKOM NKft., emellett további három, már meglévő buszváró felújításáról gondoskodott – áll a tegnapi, pécsi városházi sajtóközleményben, amelyet teljes terjedelmében közöl a SzabadPécs ma reggeli összeállítása. A közlemény kiadására azért került sor, mert a Magyar Kétfarkú Kutyapárt passzivistái az Ágoston téren felállítottak egy színes, ácsolt buszvárót. A városvezetés állásfogalálása egyértelmű: a pártnak el kell bontania a “kalyibát” A terület képviselője, Horváth Tamás ugyanakkora lapnak azt nyilatkozta: igyekszik támogatni a buszváró ügyét, és ha kell segíteni abban, hogy utólagosan megkaphassa a szükséges fennmaradási engedélyt. A SzabadPécs összeállítása így zárul:

A cikk nem liiusztrált, de a Dél-Kom Sajtószemle más forrásból szerzett be képet.

A PécsAktuál is szemlézi avárosházi közleményt. A Hírszerkesztő által jegyzett cikk leszögezi: ilyen akcióra nem most először került sor, korábban – még Páva Zsolt városvezetése alatt – is partizánkodtak a kétfarkúak, ám akkor is el kellett bontaniuk a megállót.