A fővárosban átalakul a szelektív hulladékgyűjtés rendeszere, ugyanis január elsejétől kizárólag tiszta papírhulladék gyűjthető papírhulladék címén a házhoz menő rendszerben beállított kékfedelű kukákba illetve a gyűjtőszigeteken. Erre hívja föl a figyelmet az nlc.hu internetes magazin mai kiadása. Nincs helye tehát ezekben az edényekben az italkartonos dobozoknak vagy például a Tetrapack csomagolásnak. A Főkefe az MTI-hez eljutatott közleményéban (erre hivatkozik a lap) kéri, hogy január 1-jétől a kék fedelű tartályokba kizárólag tiszta papírhulladékot (például újságot, hullámpapírt, csomagolópapírt vagy összelapított kartondobozt) helyezzenek. A sárga fedelű tartályokba pedig kevert csomagolási hulladékot (például műanyag és fém csomagolási hulladékot, összelapított italos kartondobozt, PET-palackot és fém italosdobozt vagy műanyagzacskót) helyezzenek.
Ezt a változtatást annak érdekében vezeti be a társaság, hogy a kék fedelű tartályokba kizárólag tisztán papírhulladék kerüljön, így annak további válogatására a jövőben már nem lesz szükség – tették hozzá.
A hírt egyébként valamennyi központi napilap, így a 444.hu is átvette.

Az FKF közleménye szerint „az új rendszer mindenki számára egyszerűbb és előnyösebb: a lakosság és a Társaság eljárásrendjét is megkönnyíti, valamint rendkívül hasznos a fenntartható hulladékgazdálkodás és a környezet védelme szempontjából, egyben egy újabb lépés a körforgásos gazdaság felé”. – írja a 444.hu.
A Napi.hu újságírója, Szabó Dániel egyenesen farkast kiált, amikor országos változásokról ír:
