Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Uzsonnát dobozba! – újra beindult a program | Dél-kom Intranet


A negyedik hullám lecsngésével újraindította még a Covid előtt megkezdett szemléletformáló akcióját a Főkefe, adja hírül a Don’t waste it magyar portál mai kiadása. A kezdeményezés lényege, hogy a cég uzsonnásdobozzal ajándékozza meg a fővárosi általános iskolák első osztályos kisdiákjait. Bár a 2019/20-as tanévben a járványhelyzet miatt szünetelt a program, idén a Társaság sikerrel hirdette meg azt ismét. A legfontosabb üzenet az, hogy az uzsonnásdoboz használatával jelentősen csökkenthető a hulladékok mennyisége. A nejlonzacskó, a műanyag- és alumíniumfólia egy osztálynyi gyermek esetében ugyanis naponta tölti meg az osztályterem kukáját – ami éves szinten akár több száz kilogramm csomagolási hulladékot eredményez minden tanteremben.

A doboz használata önmagában is az egyéni felelősségre, a tudatos hulladékkezelésre neveli a gyermekeket, ami összhangban áll a személyes szerepvállalás és a felelős részvétel gondolatával – írja szerkesztőségi cikkében a Don’t waste it.