A negyedik hullám lecsngésével újraindította még a Covid előtt megkezdett szemléletformáló akcióját a Főkefe, adja hírül a Don’t waste it magyar portál mai kiadása. A kezdeményezés lényege, hogy a cég uzsonnásdobozzal ajándékozza meg a fővárosi általános iskolák első osztályos kisdiákjait. Bár a 2019/20-as tanévben a járványhelyzet miatt szünetelt a program, idén a Társaság sikerrel hirdette meg azt ismét. A legfontosabb üzenet az, hogy az uzsonnásdoboz használatával jelentősen csökkenthető a hulladékok mennyisége. A nejlonzacskó, a műanyag- és alumíniumfólia egy osztálynyi gyermek esetében ugyanis naponta tölti meg az osztályterem kukáját – ami éves szinten akár több száz kilogramm csomagolási hulladékot eredményez minden tanteremben.
A doboz használata önmagában is az egyéni felelősségre, a tudatos hulladékkezelésre neveli a gyermekeket, ami összhangban áll a személyes szerepvállalás és a felelős részvétel gondolatával – írja szerkesztőségi cikkében a Don’t waste it.