A TrashOut nevű telefonos alkalmazást azért találták ki, hogy jelentést lehessen küldeni az illegális szemétlerakókról. Magyarországon eddig 3525 bejelentés történt, 346 esetben fel is számolták a lerakót. Minderről a Mediaworks valamennyi napilapja, köztük a Bama hírportál tudósít. A Mediaworks egyik szerkesztője maga is kipróbálta az alkalmazást, és jó tapasztalatokat szerzett.
A cikk illusztrációja Nőtincs (Nógrád megye) polgámesterének telefonos harca az illegális lerakókkal.
