Rengeteg az erdőben a szemét, olvashattunk a témában több észrevételt is a napokban a DN Postabontás és SMS rovataiban – ezzel a mondattal kezdi írását az Új Dunántúli Napló hasábjain, illetve a Bama internetes felületén (december 12-én) K.P. Amellett, hogy megerősíti a Mecsekre vonatkozó olvasói észrevételeket, két további jelenségre is fölhívja a figyelmet. Az egyik, hogy a pécsi, József Attila utcai társasházak között illegális hulladéklerakót lelt. Hónapok óta kerülgetik például az ott hagyott vécécsészét a lakók. A másik, hogy Idrisz Baba türbéjének kerítésén megjelent egy felirat, amely arra kéri a járókelőket, hogy ne hajítsák be a szemetet a területre, hanem használják a bejáratnál lévő edényt.
– Sajnos, itt tartunk: rengeteget beszélünk a környezetvédelem fontosságáról, mégis vannak, akik egyszerűen eldobják a szemetüket ott, ahol éppen vannak – összegzi az olvasói véleményeket és saját tapasztlatait a szerző.
Idrisz Baba türbéjéről, annak történetéről, a felújításról egyébként a Jelenkor közölt annak idején összefoglalót:
http://www.jelenkor.net/pecs/1919/turbetortenet