Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szemét az erdőben, szemét a türbe-kertben | Dél-kom Intranet


Rengeteg az erdőben a szemét, olvashattunk a témában több észrevételt is a napokban a DN Postabontás és SMS rovataiban – ezzel a mondattal kezdi írását az Új Dunántúli Napló hasábjain, illetve a Bama internetes felületén (december 12-én) K.P. Amellett, hogy megerősíti a Mecsekre vonatkozó olvasói észrevételeket, két további jelenségre is fölhívja a figyelmet. Az egyik, hogy a pécsi, József Attila utcai társasházak között illegális hulladéklerakót lelt. Hónapok óta kerülgetik például az ott hagyott vécécsészét a lakók. A másik, hogy Idrisz Baba türbéjének kerítésén megjelent egy felirat, amely arra kéri a járókelőket, hogy ne hajítsák be a szemetet a területre, hanem használják a bejáratnál lévő edényt.

Jelenkor | Türbetörténet

– Sajnos, itt tartunk: rengeteget beszélünk a környezetvédelem fontosságáról, mégis vannak, akik egyszerűen eldobják a szemetüket ott, ahol éppen vannak – összegzi az olvasói véleményeket és saját tapasztlatait a szerző.

Idrisz Baba türbéjéről, annak történetéről, a felújításról egyébként a Jelenkor közölt annak idején összefoglalót:

http://www.jelenkor.net/pecs/1919/turbetortenet

Jelenkor | Türbetörténet