A Pulzus Kutató friss közvéleméynkutatása szerint a magyarok többsége a szelektív hulladékgyűjtéssel küzd a klímaváltozás ellen.

Van mit tanulni az idősektől, ugyanis a korosabb generáció majdnem toronymagasan minden lehetőséget kihasznál, hogy tegyen a környezetéért. A 60 éves vagy annál idősebb válaszadók több mint 80 százaléka kiemelt figyelmet fordít a szelektív hulladékgyűjtésre és 71 százalékuk nem vásárol feleslegesen. Közel 50 százalékuk a környezetbarát közlekedésre is odafigyel és ennél is nagyobb az arány az egyszer használatos dolgok elkerülésénél, ami mellett már 62 százalékuk tette le a voksát. Eltérő a kép településenként is: a falusias környzetben élők inkább odafigyelnek környezetvdelmi kérdésekre, mint a városlakók.
Még egy érdekes adatsor illetve grafikon a Pulzus (Napi.hu oldalon közzétett) információgyűjtéséből: ahogy nő a válaszadók iskolázottsága, úgy nő a klímavédelem érdekében megtett erőfeszítések mértéke is. A felmérés szerint ugyanis a felsőfokú végzettséggel rendelkezők 82 százaléka szelektálja a hulladékokat, 75 százalékuk kerüli az egyszer használatos dolgokat és ugyanebben az arányban még a felesleges termékeket sem veszi le a boltok polcairól.
