Kérdés, levonható-e valamiféle követjeztetés önmagában abból, hogy melyik régióban gyűjtik a legtöbb szelektív hulladékot Magyarországon, mindenesetre a HellóVidék internetes magazin december 26-ai kiadása ilyen elemzést közöl. Megállaptják, hogy a szelektív hulladékgyűjtés a Központi Régióban és Nyugat-Magyarországon gyakoribb.
Ugyamakkor a lap érdekes megállapítást tesz a terjedőben lévő visszaváltó autómatákra vonatkozóan. A berendezések ismerőinél jóval kevesebben vannak, akik használják is azokat. A gépek kipróbálásához a fizikai közelségük és megközelíthetőségük a legfontosabb elvárás, summáz a magazin.