Sokan úgy gondolják, nincs azzal probléma, ha az erdők szélén, patakpartján helyezik el a kerti zöldhulladékot, hiszen úgyis lebomlik, komposztálódik, a természet része lesz. Azonban ez egyáltalán nincs így, súlyos természetkárosítást is okozhatunk a nem megfelelően kezelt zöldhulladékkal, ráadásul illegális elhelyezése szabálytalan és büntetendő – elsőként a Vas Megyei Hírportál, a VAOL közölt erre vonatkozó összeállítást Kóródi Blankára, természetvédelmi területfelügyelőre, az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársára hivatkozva. Az interjút (szerkesztőségi cikk) azután átvette a MédiaWorks több felülete, így például a HelloVidék mai kiadása is. Utóbbi elsősorban a tilalom okairól ad közre kivonatot Pais-Horváth Szilvia szerkesztésében:
– Az egyik, lehet, hogy olyan helyre rakják a zöldhulladék-kupacot, ahol ritka, védett faj fordul elő, ezzel károsítják vagy megszüntetik a faj élőhelyét. Számos esetben hátrány a tápanyag feldúsulás, ami a növényzet átalakulásához vezet, fokozott a gyomosodás. Fontos kiemelni, hogy az emberek többsége nem ismeri jól a növényeket – nem tudják, mennyire ártalmas idegenhonos, inváziós növényfajok élnek körülöttünk, akár a kertjeinkben is, amelyek a természeti területekre kihelyezve elhullajtják magjaikat, és tömegesen szaporodnak az őshonos növényzet rovására. Azt se felejtsük, hogy közismert, ha valaki elkezd egy kupacot, akkor más is oda hordja a hulladékát, ami nemcsak csúnya látvány, de minden más szemét melegágya. Onnantól ezen a helyen megjelenik a virágcserép, a műanyag, az autógumi, a törmelék is.-mondta el Kóródi Blanka természetvédelmi területfelügyelő, aki hozzátette, a nevében is benne van, hogy a zöldhulladék is hulladék.