Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Rövid hírek, érdekességek | Dél-kom Intranet


National Geographic logo

A banánhéj, a csirkecsontok és a maradék zöldségek sem kerülhetnek a kaliforniai szemetesekbe 2022 január elsejétől – írta meg szerkesztőségi cikkében a National Georgaphic magyar kiadása. Az intézkedéssel a legnépesebb, 40 milliós lakosú amerikai államban meg akarják szabadítani a lerakókat az olyan élelmiszer-maradékoktól, amelyek lebomlásukkal károsítják a légkört. Amikor ugyanis az élelemmaradékok és más szerves anyagok lebomlanak, metánt bocsátanak ki. Ennek elkerülésére Kaliforniában komposzttá vagy energiává alakítják a lakossági élelmiszer-hulladékot. Rachel Wagoner, az újrahasznosítással foglalkozó minisztérium vezetője elmondta: ez a legkönnyebb és leggyorsabb dolog, amelyet minden ember megtehet a klímaváltozás mérséklése érdekében.  A kaliforniai törvény előírja, hogy 2025-re az államnak a 2014-es szinthez képest 75 százalékkal, azaz körülbelül 23 millió tonnáról 5,7 millió tonnára kell csökkentenie a lerakókba kerülő szerves hulladék mennyiségét.

Webináriumot tartanak az agrárium és az élelmiszergazdaság által termelt szerves eredetű hulladék újrahasznosításáról – jelentette a magyar mezőgazdászok internetes napilapja. A Holland Nagykövetség végnökségével szervezett program december 14-én 14 órakor kezdődik (minden 14, könnyű megjegyezni). Az online esemény a Zoom programon keresztül valósul meg magyar és angol nyelven, élő szinkrontolmácsolással. Aki részt szeretne venni, a bdp-lnv@minbuza.nl címre küldött levéllel jelezheti ezt.

Transpack

3 245 791 tonna volt a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás keretében összegyűjtött összes települési hulladék Magyarországon 2020-ban – közli a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adataira hivatkozó összegzést Csomor Zsolt összeállításában a Transpack. A hasznosításra átadott hulladék mennyisége 1 088 291 tonna volt, ami 29,3%-kal több az előző évihez képest. Ártalmatlanításra 1 979 662 tonnát, előkezelésre pedig 1 505 756 tonnát adtak át. Mind a hasznosításra, mind pedig az ártalmatlanításra kerülő hulladék mennyisége emelkedett a 2020-ban.