A banánhéj, a csirkecsontok és a maradék zöldségek sem kerülhetnek a kaliforniai szemetesekbe 2022 január elsejétől – írta meg szerkesztőségi cikkében a National Georgaphic magyar kiadása. Az intézkedéssel a legnépesebb, 40 milliós lakosú amerikai államban meg akarják szabadítani a lerakókat az olyan élelmiszer-maradékoktól, amelyek lebomlásukkal károsítják a légkört. Amikor ugyanis az élelemmaradékok és más szerves anyagok lebomlanak, metánt bocsátanak ki. Ennek elkerülésére Kaliforniában komposzttá vagy energiává alakítják a lakossági élelmiszer-hulladékot. Rachel Wagoner, az újrahasznosítással foglalkozó minisztérium vezetője elmondta: ez a legkönnyebb és leggyorsabb dolog, amelyet minden ember megtehet a klímaváltozás mérséklése érdekében. A kaliforniai törvény előírja, hogy 2025-re az államnak a 2014-es szinthez képest 75 százalékkal, azaz körülbelül 23 millió tonnáról 5,7 millió tonnára kell csökkentenie a lerakókba kerülő szerves hulladék mennyiségét.

Webináriumot tartanak az agrárium és az élelmiszergazdaság által termelt szerves eredetű hulladék újrahasznosításáról – jelentette a magyar mezőgazdászok internetes napilapja. A Holland Nagykövetség végnökségével szervezett program december 14-én 14 órakor kezdődik (minden 14, könnyű megjegyezni). Az online esemény a Zoom programon keresztül valósul meg magyar és angol nyelven, élő szinkrontolmácsolással. Aki részt szeretne venni, a bdp-lnv@minbuza.nl címre küldött levéllel jelezheti ezt.
![]()
3 245 791 tonna volt a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás keretében összegyűjtött összes települési hulladék Magyarországon 2020-ban – közli a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adataira hivatkozó összegzést Csomor Zsolt összeállításában a Transpack. A hasznosításra átadott hulladék mennyisége 1 088 291 tonna volt, ami 29,3%-kal több az előző évihez képest. Ártalmatlanításra 1 979 662 tonnát, előkezelésre pedig 1 505 756 tonnát adtak át. Mind a hasznosításra, mind pedig az ártalmatlanításra kerülő hulladék mennyisége emelkedett a 2020-ban.