Mi akadályozza a készpénzhez ragaszkodókat abban, hogy online rendezzék számláikat? – többek között erre a kérdésre kereste a választ a 2021. novemberében végzett online felmérésben az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV).. A 24.hu összeállításából kiderül, hogy az online fizetési módok közötti preferencia is megoszlik, a legtöbben a bankkártyás fizetést (68%) alkalmazzák, ezt követi szorosan egymás mellett az internetbankon keresztüli és a szolgáltató saját applikációján keresztüli fizetés. Érdekesség, hogy a 60 év felettiek hasonlóan nagy arányban (80%) részesítik előnyben az online fizetést, mint a 20-30 évesek (90%).
A napilap emlékeztet, hogy a szemétdíjak számlázását 2016 áprilisában központosították, azóta mindenkinek az NHKV számláz. Előtte a szemétszállító cégek végezték a számlázást is. A számlázás központosítása előtt (azaz 2016. márciusig) volt, ahol havonta (például Budapesten), máshol kéthavonta, negyedévente küldték ki a szemétszámlát a szolgáltatók. Az új rendszerrel egységesen negyedéves számlázásra állt át az ország.