A karácsonyi díszbe öltözött pécsi főtérre kikerült egy méretes és különleges ádventi fakoszorú is. A téliesített Zsolnay-kút köré rendezett koszorút a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar ipari termék- és formatervező mérnöki szakának hallgatói és oktatói közösen tervezték és építették. A PécsMa mai számában Nyőgéri Lajos szociális ügyekért felelős alpolgármester nyilatkozik Pernecker Dávidnak a gigantikus dísz későbbi sorsáról. Mint elmondja, az ünnepek után az installációból kibontott négy köbméter gyertyánt két rászoróló család részére osztják ki tűzifa-adományként.
A koszorúból így nem hulladék, hanem meleg keletkezik majd két otthonban.
