A természetfilmes Ljasuk Dimitry szívszorító mozit forgatott arról, hogy milyen elképesztő állapotok uralkodnak a Tisza mentén, hogy milyen szeméthegyeket sodor magával a folyó, hogy honnan jönnek ezek a hulldéktömegek, és hogy hogyan lett a Fekete-tenger Európa legszennyezettebb tengere. Emberközeli történet ez a Tisza és Kárpátalja hulladékproblémájáról és arról, miként küzd a két főszereplő és az önkéntesek az emberi felelőtlenség ellen. A filmet teljes egészében mai kiadásában adja közre a szmo.hu (közismertebb nevén a Szeretlek Magyarország), és a képre kattintva itt is megtekinthető: