Kukák jeligével olvasói hozzászólás jelent meg az Új Dunántúli Napló sms-rovatában. Írója azt kifogásolja, hogy a szemétgyűjtő konténerek nincsenek lefékezve, ezért nagy szél esetén „útra kelnek”, akadályozva a közlekedést. Ráadásul az elszabadult tárolóedények balesetveszélyes helyzeteket teremtenek.
A hozzászólást teljes terjedelmében közli a BaMa, egy megjelölt forrás nélküli, egyébként a témához nem kapcsolódó fotó kíséretében.

Az olvasó azt javasolta, hogy a szolgáltató helyezze újra üzembe a még meglévő néhány kutyaláncot, amellyel korábban rögzítették a kukákat, majd így folytatja: Kár, hogy a munkások figyelmét ennek a létezésére nem hívták fel. Arra is ügyelhetnének, hogy a bedobó nyílást fordítsák el megfelelő irányba annak érdekében, hogy megóvják a nyíló fedelet is az uralkodó (Mecsek felőli) széliránytól.
A fegyelmező jellegű levél így zárol: Ha már a Biokom ennyi pénzt költött a karabinerekre – bár azok biztos már nem nyílnak –, talán az új évre való tekintettel bevezethetnék, hogy a kukákat ismét rögzítik, a hozzá való eszközöket pedig ennek a célnak megfelelően megújíthatnák.