Szívesen fizetnénk többet a környezetkímélő csomagolású termékekért, derült ki egy felmérésből, amelynek eredményeit tegnap (december 13-án) késő éjjel adta ki, az MTI-re hivatkozva, a Mediaworks valamennyi internetes felülete, így a Bama is. Egész konkrétan a megkérdezettek 74 százaléka fizetne többet egy termékért annak érdekében, hogy azt környezetkímélő csomagolásban kapja kézhez. A magyar lakosságnak csupán 7 százaléka hagyja teljesen figyelmen kívül ezt a tényezőt.

A reprezentatív felmérés egészen meglepő, már-már nehezen hihető eredményt is hozott abban a tekintetben, hogy a 16-59 éves korosztály 47 százaléka saját zacskót visz a boltba, például zöldségvásárláshoz. A magyar lakosság 5 százaléka kizárólag környezetkímélő védőborításban lévő árut választ a karácsonyi étkezésekhez. A válaszadók csupán 12 százaléka jelezte, hogy nem tesz semmilyen fenntarthatósági lépést az ünnepek alatt.