Kötelezővé tenné az élelmiszer-adományozást az áruházláncoknak az Agrárminisztérium, írja mai számában a Magyar Nemzet.

Köpöncei Csilla írásából az is kiderül, hogy a kiskereskedő cégek maguk határozhatják meg: milyen eszközöket használnak a náluk keletkezett élelmiszer-hulladék csökkentésére. A vállalkozások használhatják eddigi csatornáikat, és folytathatják eddigi adományozási tevékenységüket. A megmaradt élelmiszerek közül a legalább 48 órával a minőségmegőrzési idő lejárata előtt lévő termékeket viszont kötelezően fel kell ajánlaniuk. A fogyaszthatósági idővel nem rendelkező, valamint a 48 óránál rövidebb minőségmegőrzési idővel rendelkező élelmiszerekre nem vonatkozna a szabályozás.