– Terljesítenünk kell az európai uniós célszámokat az elektronikai hulladék begyűjtésében is – mondta a Heves Megyei Hírportál, a HEOL újságírójának, Molnár Helgának Eged István Renátó, a PEVIK Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója. Ezért indult átfogó kezdeményezés a cég működési területén a lakossági elektronikai hulladékok begyűjtésére. Hogy az országban elsőként miért éppen Hevesben? Azért, mert a cég által elszállított hulladék nagyjából kilencven százalékát helyezik ki a lakosok vegyesen, vagyis alacsony a szelektíven gyűjtött hulladékok aránya.. Csak összehasonlkításul: a kommunális gyűjtőedényekbe kihelyezett vegyes hulladék országos átlaga 75 százalék körül alakul.
A begyűjtött elektronikai hulladékokat európai szinten is modernnek számító technológiákkal dolgozzák fel.