A legyártott papírok csupán felét hasznosítjuk újra, a másik fele hulladéklerakókban végzi – a BioVáros Egyesület Salamon Rebeka által jeyzett írásának másodközlésében (Pécs Aktuál) többek között ez a summás megállapítás is ott olvasható. Az újrahasznosítás aránya Észak-Európában a legjobb, eléri a 75%-ot. Segítené a folyamatokat – véli az újságíró – ha a támogatásokat és a jobbnál-jobb pályázatokat nem olyan cégeknek ajánlanák meg, amelyek nem a fenntartható alternatívákat részesítik előnyben.
Minden törekvésünk mellett figyelembe kell vennünk, hogy a papírt csak limitált számban lehetséges újra felhasználni. Az alkotó rostok az idő múlásával ugyanis eltöredeznek, és romlik a minőség. Ezért egy papírdarabot körülbelül öt-hat alkalommal lehet újra forgalomba helyezni, de még így is fényévekkel környezettudatosabb megoldás, mintha mindig primer anyagokkal dolgoznánk.