Az ünnepek előtt a Mol a környezettudatosságra, a kletkező hulladékok figyelmes és szelektív gyűjtésére, és külön kiemelten a használt sütőolaj elhelyezésére hívja fel a figyelmet. A regionális multi cég közleményét több napilap, köztük az Origó is hozza mai, internetes kiadásában. Akár egyetlen csepp étolaj is ezer liter élővizet szennyezhet el, figyelmeztet a nagyvállalat.

A lakosság egyszerűen, gyorsan, környezetbarát módon szabadulhat meg a használt étolajtól.
– A kezdeményezés tökéletesen beleillik az olajtársaság hosszútávú vállalati stratégiájába, hiszen az összegyűjtött étolajból bioüzemanyag készül a Rossi Biofuel komáromi üzemében. Ezúton is arra szeretnék bátorítani mindenkit, hogy az ünnepek után térjen be töltőállomásainkra, hiszen a nálunk leadott használt sütőolajból nem veszélyes hulladék, hanem környezetbarát termék lesz – írja közleményében Bakos Piroska, a Mol Magyarország szóvivője.
Egyébként ami a leadás országos sorrendjét illeti, Baranya nem sorolható a szorgalmasabb, vagy ha úgy tetszik, környzettudatosabb megyék közé.
