– A meglévő kapacitások üzemeltetésében gondolkodik a MOL, alvállalkozói rendszer közreműködésével – mondta el a Hulladékgazdálkozók Országos Szövetsége harmincéves, jubileumi konferenciáján a MOL Zrt. képviseletében jelen lévő Pethő Zsolt. Hangsúlyozta a multicég ágazati befektetéseinek szükségességét, mint az Unió által előírt célszámok elérésének eszközét. Ugyanakkor hozzátette, hogy nem szándékoznak kapacitást kiépíteni. Minderről a Zöld Ipar Magazin számolt be tegnapi kiadásában. A konferencián jelenlévők érthetően nagy várakozással tekintettek a koncessziós tervek jelenlegi egyetlen, lehetséges nyertesének tartott nagyvállalat képviselőjének hozzászólására.
– Ha összejön a koncessziós megállapodás, cégünknek a legfontosabb feladata lesz a közszolgáltatás fejlesztése – jelentette ki Pethő Zsolt.
A konferencia felkért előadója volt Tekker Tamás, mint a Papírhulladék Szakosztály vezetője, aki a papírhulladék visszagyűjtési trendeket állította előadása fókuszába.
Képünk Jeffrey D. Kimball, a Vas-és Színesfém Szakosztály vezetője előadásának illusztrációja, aki részletesen ismertette az ágazatban jelenleg tapasztalható helyzetet.
