A Kormány rendelete alapján 2020. március 28. és április 11. között kijárási korlátozás lép életbe.
A korlátozás tartalma:
- Az egymás közötti érintkezést – az egy háztartásban élők kivételével – a lehető legkisebb mértékűre kell korlátozni.
- A másik embertől – lehetőség szerint – 1,5 méter távolságot kell tartani, a tömegközlekedés során is!
- Vendéglátó üzletben (étterem, kávézó, kocsma, stb.) tartózkodni tilos! Ételek elvitelre való kiadása és kiszállítása működhet tovább.
- Lakóhely, tartózkodási hely magánlakás elhagyására csak alapos indokkal kerülhet sor. Alapos indok lehet:
- munkavégzés, a munkához szükséges anyagok és eszközök beszerzése
- gyermek kísérése bölcsődei, óvodai, iskolai, egyéb napközbeni felügyeletre
- egészségügyi ellátás
- szabadidős és sport tevékenység – lehetőség szerint zöldterületen, legfeljebb az egy háztartásban élőkkel közösen, a 1,5 méter távolság betartásával
- házasságkötés és temetés, szűk családi körben
- bevásárlás élelmiszerüzletben, drogériában, gyógyszertárban, piacon, állateledelt és mezőgazdasági cikkeket forgalmazó üzletben, dohányboltban
- tankolás benzinkúton
- fodrász, manikűr szolgáltatás igénybevétele
- szállítási, tisztítási és higiéniai szolgáltatások igénybevétele
- gépjármű, kerékpár és egyéb gépszerviz igénybevétele
- hulladékgazdálkodással összefüggő szolgáltatások igénybevétele
- személyes megjelenést igénylő szolgáltatások (pl. bank, posta, hivatal) – csak a legszükségesebb esetben
- állatok ellátása, háziállatok sétáltatása, állatorvos felkeresése
- szülői jogok és kötelezettségek (gyermekkel való kapcsolattartás)
- hitéleti tevékenységek
- segítségre szoruló személyek (idős, beteg, kiskorú,stb.) számára segítségnyújtás.
A jogszabály nem tartalmaz szabályt arra vonatkozóan, hogy az alapos indokot hogyan kell igazolni!
Dél-Kom Nonprofit Kft. a dolgozók számára már kiadott egy munkáltatói igazolást, amellyel szükség esetén a munkavégzési indok igazolható. Kérjük, ezt az igazolást mindenki tartsa magánál, amikor munkába jön!
- 9.00 és 12.00 óra között az élelmiszerüzletet, piacot, drogériát, gyógyszertárat csak 65 év felettiek látogathatják.
- Az intézkedések betartását a rendőrség ellenőrzi, szükség esetén a honvédség bevonásával. A szabályok megsértése esetén szabálysértési eljárás keretében 5000 és 500.000 Ft közötti bírság szabható ki.
Kérjük dolgozóinktól a fentiek betartását!