A XIII. Tiszai PET Kupán 15 csapat augusztus 9–14. között 58 km-en tisztította a Tiszát Balsa és Tiszadob között, összesen 9 tonna hulladékot gyűjtve. A versenyt a Siemens Energy nyerte, második a PETardáltak, harmadik a Siemens Evező-SÖK lett. Összesen 2183 zsák szemét, 25 gumiabroncs és több mint fél tonna nagydarabos hulladék került elő, melynek kb. 60%-a újrahasznosítható. A vizsgálatok Tiszaladánynál 156 mikroműanyag-részecskét mutattak ki, többségük polietilénből állt. Az eredmények kissé magasabb koncentrációt jeleztek a korábbi mérésekhez képest.