A Kárpáthír jelentette, hogy a megszálló hatóságok a donyecki régiót a Rosztov megyéből származó szemét lerakására használják. A mérgező hulladék felét Oroszországból szállítják oda. Donyecki régió ideiglenesen megszállt területén csaknem 4 millió tonna veszélyes hulladékot tárolnak a szabad ég alatt. Nem ártalmatlanítják vagy semlegesítik őket, és a szemét mennyisége napról-napra tovább nő. (Eredeti cikk: Korrespodent.net)