A Rakun Dobozközösség arra szólított fel mindenkit tegnapi sajtóközleményében, hogy próbáljunk meg júliusban műanyagmentesen élni, írta a Greendex. De vajon tudjuk-e, hogy az elviteles kávéspoharunkra is vonatkozik a felhívás? – teszi föl a kérdést a Sokszínű Vidék. Az ugyanis – a megtévesztő neve ellenére – korántsem csak papírból készül.
A „papírpoharaknak” nevezett tárolóeszközök valójában egy műanyag vízzáró-réteggel vannak bevonva, emiatt ezek a poharak hazánkban a jelenlegi technológiákkal újrahasznosíthatatlanok.