A 24.hu írja meg (szerző: Baka Zoltán), hogy a Budapesti Közművek keresetet nyújtott be az NHKV mint alperessel szemben a Fővárosi Törvényszéknél mint eljáró bíróságnál. A kereset tárgya szolgáltatási díj megfizetése, a perelt összeg nettó 21 054 696 060 forint, valamint ennek a tárgyidőszakra vonatkozóan a szolgáltatási szerződésben rögzített elvek mentén számított kamatösszegei. A főváros vitatja, hogy a nemzeti kukaholding a szerződés szerinti összeget utalta el a szolgáltatás ellenértékeként. Mártha Imre szerint mintegy 15 százalékkal csökkent a BKM-nek juttatott bevétel 2019 óta, miközben ők ezt a pénzt megtermelték, tehát nem állami támogatást kértek. A vezérigazgató szerint a fővárostól ezen az úton elvont évi 4-5 milliárd forinttal igyekezett a nemzeti kukaholding betömködni a lyukakat, amelyek az országos ellátásban keletkeztek. Érdekes kérdés, hogy miképpen befolyásolhatja a perek kimenetelét az, hogy az NHKV betagozódik a MOL-csoportba.