Tompos Márton, a Momentum elnöke több száz visszaválthatatlan üveget és műanyag flakont szállított a Mol székháza elé a közelmúltban, hogy így hívja fel a figyelmet a szerinte országszerte létező problémára: a sok hibával működő visszaváltó rendszerre – írta meg korábbi cikkében az Index. A MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. a lapnak reagált az ellenzéki politikus akciójára. A reakció ugyancsaak az Index hasábjain jelent meg, de átvette azt egyebek mellett az MSN is.
Úgy tudjuk, hogy a Momentum Mozgalomnak is fontos a környezetvédelem ügye. Ezért állunk értetlenül Elnök úr akciója előtt, mert az utcai szemetelés minden, csak nem követendő példa. Az Elnök úr által lerakott zsákokban voltak visszaváltható és jelölés nélküli palackok és dobozok is. A visszaváltható csomagolásokat bedobtuk egy REpont automatába, és az összeget jótékony célra ajánlottuk fel, a többit pedig a szelektív kukába tettük. Ahogy ezt a magyar lakosság döntő többsége is teszi
– zárta közleményét a MOHU.